Novinky

 • Ivo bere zlato na Para cycling European cup Praha 2018. Více na http://www.ivokoblasa.cz/cs/node/936

 • Ivo Koblasa se stal vítězem 3. etapového závodu Paracyclingtour 2018. Více na http://www.ivokoblasa.cz/cs/node/913
 • Ondřej Ježek, jediný český reprezentant v MS superbiků, v Imole zajel zatím nejlepší kvalifikaci letošní sezóny a získal další bod. Během testování nového motoru se však jezdec týmu Guandalini Racing i tentokrát musel popasovat s technikou. Po výměně motoru se nepodařilo na Yamaze optimálně seřídit elektroniku, což výrazně snížilo ovladatelnost motorky. Současně během sobotního závodu Ondrovi, počtvrté během závodního víkendu, praskl výfuk. I přesto v prvním závodě dojel 18, ve druhém nedělním skončil 15. Ondřej věří, že získané zkušenosti tým využije pro zlepšení výkonu jeho stroje před dalším závodem v Doningtonu. Se třemi body je Ondra aktuálně na celkovém 22. místě.            

  v pátek odpoledne po prvních trénincích líčil Ondřej Ježek z Imoly své zážitky: „Nový motor jede jako blázen, což je hodně pozitivní. Musíme k němu ale znovu ladit elektroniku, která nás během tréninků zlobila. Přidal se také prasklý výfuk, takže jsem jel na jedno rychlé kolo, ale i přes pár chyb, které jsem v jízdě udělal, se mi podařilo zajet lepší čas než loni.“

  V sobotu si jezdci šampionátu superbiků v italské Imole přivstali a do 4. volného tréninku nastoupili už před devátou hodinou. „S kvalifikací jsem byl spokojen, dojel jsem na 20. místě, porazil jsem 2 jezdce a za dalšími jsem byl hodně blízko. Podařilo se mi zajet zatím nejlepší kvalifikaci letošní sezóny. Po poradě s týmem jsme se proto rozhodli setup zachovat i do závodu,“ popisuje vývoj závodního víkendu Ondřej Ježek.

  Úvod sobotního závodu se vyvíjel dobře a Ondřej se první čtyři kola držel v přední skupině jezdců. „Pak se ale začala projevovat nedokonale seřízená elektronika, ztratil jsem přilnavost zadního kola a začal zpomalovat. Špatně se mi najíždělo do zatáček, takže jsem musel jet hodně na hraně, abych se držel Hernandeze. Jízda byla dost vysilující. A v posledních dvou kolech mi, počtvrté během závodního víkendu praskl výfuk, takže jsem dojel 18.,“ řekl Ondra Ježek.

  Dobrou zprávou dne bylo zjištění, že Ondřejův pole position rekord z roku 2015 ve třídě Superstock 1000 nebyl ani tentokrát překonán.

  Zbytek soboty Ondřej věnoval rozpohybování levé ruky, kterou měl po závodě téměř nepohyblivou z permanentního boje s brzdami. Mechanici mezitím kontrolovali data, aby na neděli mohli lépe nastavit chování motorové brzdy, kontroly trakce a dalších parametrů, které mají vliv na optimální ovladatelnost stroje. 

  V neděli sluníčko zahřálo dráhu, takže začala klouzat. Ondra Ježek si dojel pro svůj další bod. I když to opět nebylo úplně jednoduché. „Motorka se i tentokrát chovala dost zvláštně. Na trojku se mi zvedala na zadní, takže jsem se s ní chvíli sžíval a pak zvolil taktiku z dvojky řadit rovnou čtyřku. V rovinkách jsem ztrácel, ale i přesto jsem se dostal přes Leonova a pak i přes Jacobsena. Hernanadeze jsem držel na dohled, ale v závěru mě předjel Jacobsen, kterého jsem se, zejména na výjezdech, nebyl schopen držet,“ líčil Ondra vývoj druhého závodu, ve kterém dojel na 15. místě.

  Imola potvrdila, že výměna motoru na Ondrově Yamaze byla dobrým krokem, každopádně do dalšího závodu v Doningtonu budou mít týmoví mechanici spoustu práce s vyhodnocováním dat a laděním elektroniky. „Nastavit motorku správně je alchymie. Mechanici musí projít data metr po metru, zkontrolovat nastavení báze pro chování nového motoru a elektroniku přizpůsobit. Je to opravdu hodně složitý proces, ze kterého už trochu šílím,“ vysvětluje Ondřej.    

         

 • Aktuální informace o závodním vystoupení Iva na SP v belgickém Ostende - Ivo po vleklých zdravotních potížích se pomaličku dostává do závodní formy. Ivo byl v nedělním silničním závodě jedním z těch, kteří vyprovokovali únik 8. členné vedoucí skupiny, která se v cílové rovince porvala o vítězství.Více na: http: http://www.ivokoblasa.cz/cs

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací